odfrknuti

Projekt OdFRKnutí

Tak a je to tady!

Výsledky projektu s původním názvem Trio, nyní OdFRKnutí, protože FRK = Fígl Rychlého Klidu, jsou tu k dispozici úplně všem! A jsou to neskutečná umělecká díla s obrovským potenciálem!

Žáci a žákyně osmé třídy Základní školy Na Líše si s výtvarným ztvárněním úlevných technik dali spoustu práce. Paní učitelka Jana ocenila nejen samotnou výtvarnou práci, ale především celý společný projekt – nutnost domluvit se na tom, jak to graficky pojmeme, kdo si vezme jaké techniky, jak budeme pracovat. Stálo to spoustu úsilí, ale výsledek stojí za to!

Podívejte se sami. Budeme moc rádi, pokud odkaz na tiskovou podobu grafických karet s jednotlivými technikami budete sdílet se všemi, komu by mohly pomoci. Využití je nasnadě – vytisknout, vystavit na nástěnce ve třídách, klubovnách, šatnách sportovních klubů, ve sborovnách, v kancelářích, …kdekoliv. Uložit jako obrázky do galerie do alba „KPZ“, „Rychle k ruce“,..jakkoliv, každý podle svých představ. Každý z nás je jedinečný a vyhovovat mu bude nejvíc třeba jen jedna technika.

Na úterý 7.5. 2024 plánujeme představení karet v rámci tiskové konference přímo na Základní škole Na Líše. Jsme nesmírně pyšní, že se patronkou našeho projektu stane Anna Julie Slováčková, zpěvačka a herečka s jemnou duší, přesto tak neuvěřitelně bojovná a odhodlaná. Nemohli jsme si přát vhodnějšího patrona...

Máte zájem o naše karty? Najdete je hned pod tímto textem. Jsou volně k dispozici všem ke stažení ve formátu PDF. Věříme, že si najdou své publikum. Jsou podporou pro zvládání běžných denních stresíků, ovšem neřeší závažnější problémy. Pokud cítíte, že se nacházíte v těžké situaci a nevíte si rady, není důvod se stydět říct si o pomoc. Vždy je tu Linka bezpečí, 116 111, NONstop. A také celá řada dalších organizací, které vám mohou pomoct. Skvělý rozcestník na záchytné organizace připravila naše skvělá Nevypusť duši. V jejich rozcestníku naleznete přesně pomoc, kterou potřebujete, i v rozdělení na kraje, typy organizací apod.

Máte zájem o uspořádání podobného osobního workshopu pro děti, už s využitím našich karet, ale s představením technik odborným terapeutem? Obraťte se na nás, vymyslíme to.

Tak pojďme si odFRKnout!

Děti dětem… mládež mládeži…

Prevence ještě může být sranda… když už jde v tématu duševního zdraví do tuhého, na legrácky nebývá čas. Ale v prevenci si rádi pohrajeme a témata můžeme vysvětlovat hravou formou.

Ve Flaminii se orientujeme především na prevenci. Chceme pomáhat dětem a mladým, aby se vůbec nedostávali do situací, kdy už to není sranda. Chceme, aby uměli sami na sobě pracovat a uměli rozpoznávat varovné signály, kdy jde do tuhého.

To byla jedna z prvních myšlenek na úplném začátku tématu nedostatečných informací ve školách. V reakci na výzkumy, které máme díky naší spolupracující organizaci Nevypusť duši k dispozici, jsme cítili velkou potřebu umožnit školákům poznat a ohmatat si jednoduché techniky, které pomáhají zvládat každodenní situace, kdy se necítíme fajn. Taková ta první pomoc, po které mohou sáhnout, když rozpoznají, že se jim stahuje hrdlo, tlačí žaludek, potí čelo, …

Milé setkání se zakladatelkou Života na klíč Evou Metelkovou přineslo spolupráci v rovině odborné – spojení s psychoterapeutkami ze Života na klíč vygenerovalo nejen perfektní výběr jednotlivých relaxačních technik, ale i postupnou tvorbu podoby celého projektu. Do toho skvěle zapadlo napojení na Základní školu Na Líše, školu s výtvarným zaměřením.

Žáci a žákyně 8.ročníku obdrželi „nalejvárnu“ relaxačních technik, svěřili se nám s tím, jak často a jaké projevy stresu na sobě pozorují, zda si ví rady, když je projev stresu paralyzuje, zda nějaké techniky na uvolnění znají,…Byli báječní! A paní učitelka také. V hodinách výtvarky nyní budou techniky zpracovávat do podoby, která bude přijatelná a „cool“ pro jejich vrstevníky, pro děti základních škol. A snad nám taky mládež navrhne skvělý název pro tento projekt, nám se to TRIO úplně nelíbí.

Máme dohodu, že takovou antistresovou nalejvárnou projdou i další třídy ZŠ Na Líše. A pak se těšíme do dalších škol.

V rámci dvouhodinovky mohli naši školní parťáci využít i canisterapie – celou přednášku bedlivě sledovala budoucí vodicí fenečka Csipke z Nadačního fondu Mathilda. Když se totiž spojí více společnost-podpůrných záměrů, přináší to další bonusy.

Máte dotazy k projektu?

Přidejte se k nám

Pokud chcete podpořit Nadační fond Flaminia, můžete tak učinit zasláním příspěvku na náš transparentní účet.
Za všechny podpořené Vám ze srdce děkujeme!

Číslo našeho účtu
213913022/0600
1 000
(pomocí QR kódu)
5 000
(pomocí QR kódu)
10 000
(pomocí QR kódu)
Pokud chcete vystavit potvrzení o daru, neváhejte nás kontaktovat, obratem Vám potvrzení pošleme na Váš e-mail.